Finanční gramotnost - seminář ve Škvorci

Zdroj: Nasregion.cz

ŠKVOREC – Abeceda rodinných financí je projekt, který bezplatně vzdělává dospělé v oblasti rodinného rozpočtu. V pátek 9. ledna 2015 proběhne seminář ve Škvorci v klubovně Sboru dobrovolných hasičů od pěti hodin odpoledne. Hlavními tématy budou Abeceda ve smlouvách a Abeceda rozpočtu. Seminářem provádí lektorka Zuzana Brožková.

Abeceda rodinných financí vznikla v roce 2010 a od té doby bylo zkušenými lektory proškoleno více než 3 500 lidí po celé republice. Pro období 2014 – 2015 je projekt podpořen z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost, což umožňuje zajistit semináře bezplatně. V rámci tohoto grantu je vzdělávání určeno pro obce do 2 000 obyvatel a semináře jsou připraveny interaktivní formou. Každý seminář trvá 90 minut a obsahem míří na praktické situace spojené s penězi tak, aby pomohl zlepšit finanční gramotnost dospělé populace.
Na stránkách http://www.abecedarodinnychfinanci. cz se lze přihlásit na seminář, zjistit, kde se konají další, nebo si jen bezplatně otestovat své znalosti v tomto oboru.

Číst celý článek